moniquekissable moniquekissable
  • 01-05-2019
  • Mathematics
contestada

Ms hall buys 8 plants for his garden each plant cost $5 the next day he buys a rose bush thst also cost $5 how much more do the 8 plants cost than rose bush

Respuesta :

ellisemma03 ellisemma03
  • 01-05-2019

They cost $35 more than the rose bush.

Answer Link

Otras preguntas

ixl geometry help pls !
MACROECONOMICS Help What is the quantity of labor​ employed, potential​ GDP, the real wage​ rate, and total labor​ income?
This journal entry would be of most use to a student writing a report titled
Was resettlement seriously considered and why was it not used?
Can someone explain this political cartoon in 2-3 sentences
The weights, in pounds, of the players of a professional basketball team are displayed in the box-and-whisker plot below. What is the interquartile range of the
IXL Geometry help pls !
Which statement describes the transport of nutrients in nonvascular plants? Nutrients are absorbed from the environment and pass from cell to cell. Nutrients ar
A. Read onch sentence. Underline each adjectivo. Circle the demonstrativo adjectives and articlos. 1. Wo walted in a long line for the first showing of that now
Area between two shapes. Geometry IXL pls help !