thayley thayley
  • 03-05-2019
  • Mathematics
contestada

Pedro bought four packs of pencils for $19.96 how much did each pack cost

Respuesta :

zee5999 zee5999
  • 03-05-2019

Each pack would cost $4.99

Answer Link

Otras preguntas

what are chromosomes made of? a. Gametes b. Carbohydrates c. DNA d. Tetrads
Day and Night Kennel charges $20 per day plus a food fee of $15 to board a pet. Home Away From Home Kennel charges $30 per day plus a food fee of $5. Which syst
a 14 ounce energy drink contains 10 1/2 teaspoons of sugar. How much sugar is in one ounce of the drink?
In its early days, the colony of Georgia prohibited representative government and
The population of a small town in 1990 was 1,200 people, and the population in 2000 was 2,700 people. Let x represent the number of years since 1990. Let y repr
With which of the following does the growth rate decrease as the population gets bigger? Select one: a. Exponential growth b. Zero growth c. Logistic growth d.
what were the causes and outcomes of the crimean war
Why did early Americans write the Constitution and Bill of Rights? They wanted to convince Great Britain to let them have independence without further fighting.
Day and Night Kennel charges $20 per day plus a food fee of $15 to board a pet. Home Away From Home Kennel charges $30 per day plus a food fee of $5. Which syst
The end of the war in Europe compared to the end of the war in the Pacific