madmatt873
madmatt873 madmatt873
  • 11-05-2019
  • Mathematics
contestada

One kilogram of cheese costs £6.70
How much would 400g cost?

Respuesta :

DarrylChandra
DarrylChandra DarrylChandra
  • 11-05-2019

400g=0.4 kg

6.70×0.4=£2.68

Answer Link
theenesh12344 theenesh12344
  • 11-05-2019

Answer:

2.68

Step-by-step explanation:

400g=0.4kg

0.4kgx6.70=2.68

Answer Link

Otras preguntas

The mud that you feel between your toes as you wade into a lake is part of the lakes
Kayla's school is selling tickets to the annual dance competition. On the first day of ticket sales the school sold 3 senior citizen tickets and 5 child tickets
que significado tiene la expresion , vivir en comunidad?
giving away points and the crown to the first pesron
Lola has learned in science class that hypotheses, theories, and laws are related. She has made this graphic organizer to show this relationship. How should her
42 Read this line from the play. EMPEROR: How can such a plain-looking bird sing so beautifully? What is the most likely purpose of this line? F To create suspe
URGENT!! How did the Marshall Plan generate economic growth? by making home loans to war veterans by funding the development of new technologies by prohibiting
You can hide song tell me the lyric
plz helpp (yes i have a bunch of these questions lol)
help please!!!!!!!!!!