Seudónimo Seudónimo
  • 02-05-2016
  • Mathematics
contestada

Grapes were on sale for $0.92 per pound . If Jeff purchased 0.75 pounds , how much did he pay for the grapes ?

Respuesta :

alijean1
alijean1 alijean1
  • 02-05-2016
The answer would be $0.69 because that is 75% of .92
Answer Link

Otras preguntas

which digits can replace the _ to make a true statement?
Natalie saved $20 when she purchased a new phone.The phone originally cost $125.What percent savings did Natalie receive on the purchase of the new phone
7*h =14/33 what is h
Please help on poem
Mark each statement if it describes early humans. A. Hunter-gatherers ate berries and nuts as part of their diet. B. Early humans used fire only for cook
What is the pattern of 1, 3, 7, 13, 21
Which pronoun best completes the sentence? How is the pronoun used? Please pass Becky and __________ the orange juice. a. I; indirect object b. I; direct obje
what compromises enabled the framers to create the constitution
Non-intersecting lines that are separated by equal distances at every point can best be described as _____. a. parallel b. perpendicular c. skew d. adjacent
is the relationship between the 7s in 7742 and the 7s in 7785 different in any way