trisngle2428 trisngle2428
  • 03-06-2019
  • Mathematics
contestada

The double number line shows that 444 pounds of almonds cost \$34$34dollar sign, 34. Based on the ratio shown in the double number line, what is the cost for 555 pounds of almonds?

Respuesta :

charlotteohandoxvy66
charlotteohandoxvy66 charlotteohandoxvy66
  • 16-06-2019

Answer:

$42.5

Step-by-step explanation:

Answer Link
tyannehammond
tyannehammond tyannehammond
  • 27-06-2019

Answer:

42.5

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

an air mass forms when air stays over an area for a while or moves slowly true or false
nce a year, a store offers a free frozen yogurt to its customers. Each customer can cl he flavor of frozen yogurt and one topping. There are 8 possible ways to
What is the y-intercept of y = - 1/3x + 2?
I need help solving this​
write a summary for the article “The Censors”
Donnez, au moins, 3 raisons pour le conflit entre les parents et les enfants. Argumentez votre choix
If you make $60 in 8 hours, what is the unit rate? hint: what is your hourly pay?
Can someone please help me if you know! Thank you
Which of the following identifies the central idea of this text
Which of the following best states the central idea of the text “get your whole grains”?