starfox5454
starfox5454 starfox5454
  • 04-06-2019
  • Mathematics
contestada

At a local pizza place, the cost of a large cheese pizza is $13.99. Each additional topping is $1.25. You order a large pizza, and it cost $16.49. Describe the pizza you ordered.

Respuesta :

aliciannal590
aliciannal590 aliciannal590
  • 04-06-2019
A cheese pizza with two toppings added onto that... because you have 13.99 and 1.25.. $1.25 plus 2 equals 2.50 and 13.99 plus 2.50 equals 16.49
Answer Link

Otras preguntas

Grade 9 - Physical Education Can anyone please help me answer this question? Soon as possible! How can you protect yourself from injury when performing activit
y-288.60=2 (x-19.95)​
Can someone explain to me why the answer to [write equation using polar coordinates] 3x^2+3y^2=6y is 3r^2- 6rsin(theta)=0 (textbook answer)? Why not r-2sin(thet
a number increased by two twenty fourths of itself​
Hi I will mark you as brainliest Please reply to my questions 1) how do we get cotton fiber from cotton bolls? 2) write 3 steps involved in the processing. Re
guys I really need help I've been stuck on this question for a little bit I would really appreciate your help ​
Answer as soon as possible please
how to resolve this problem?​
A model of a car is available in 4 colors
PLEASE HELP ASAP 25 PTS + BRAINLIEST RIGHT/BEST ANSWER