Rainbowcloudycupcake
Rainbowcloudycupcake Rainbowcloudycupcake
  • 04-05-2016
  • Mathematics
contestada

you go shopping for a 10 lb. Family pack of ground beef for 23.47.There is a manger's special coupon for 3.25 off your purchase.How much did u pay per pound?

Respuesta :

swagginrebelchainzz
swagginrebelchainzz swagginrebelchainzz
  • 04-05-2016
2.022 i believe! cause you subtract 3.25, then divide it by 10lb!
Answer Link

Otras preguntas

________ delivers business intelligence to users without any request from the users.
Based on the graph, what is the initial value of the linear relationship?
What was one effect of the expansion of the federal government during world war i?.
Rugged adventures inc. Wants to terminate its franchise arrangement with stillwater kayaking. Their contract does not provide for notice of termination or set a
Suppose the town of drippling springs enacts a wage floor of $20. What does area cf represent?.
Assume that a start-up manufacturing company receives land in exchange for 10,000 shares of $1 par common stock when the common stock is trading in the market a
What is the early stage of development where the embryo is a hollow ball of cells?.
In a cheerleading competition, each team receives scores in eight categories. one team has mean score of 7.25 in the eight categories. write and solve an equati
Which media technology provided the greatest challenge to traditional newspapers between the 1940s and 1980?.
PLEASE HELP!! hurry!!What is the difference of the linear expressions? (−2x−9)−(5x+5)