Jessicatef Jessicatef
  • 11-08-2019
  • Mathematics
contestada

If you can buy one pineapple for $4, then
how many can you buy with $12?

Respuesta :

meredith48034
meredith48034 meredith48034
  • 11-08-2019

Answer:

you can buy 3 pineapples

Step-by-step explanation:

$4(3)= $12 total

Answer Link

Otras preguntas

the distance between the sun and moon is 480 light second. convert the distance into meter​
The speaker’s primary purpose in the passage is to A.) describe a series of unprecedented events B.) characterize an idyllic era C.) portray an unusual characte
what does it mean quantifiers?
(help pls)1. what is the probability of an event if event will never happen?a. 0b. 1c. ½d. ¼2. which of the following can be the probability of an event?a. -0.4
A 45.0 cm3 sample of gas is heated from 280. K to 315 K. What is the new volume of the gas sample?
helpppp??!!! i don’t understand
Name a country or territory that was sided with the Germans during World War I.
Due to delays a company had to extend a project from 28 days to 76 days. What was the percentage increase in time to complete the project. Round your answer to
answer this question for 30 points and brainilest
Determine the interest paid for each investment using Simple Interest. Principal: S2000 Simple Interest Rate: 3% Time: 10 years