jocelyn0 jocelyn0
  • 11-08-2019
  • Mathematics
contestada

Jelly fakes sell for 1.23 for 1/4 pound bag how much for one pound of jelly fakes?

Respuesta :

salatulmaghrib
salatulmaghrib salatulmaghrib
  • 11-08-2019
1.23*4=4.92 for one pound of them
Answer Link
celese98stu
celese98stu celese98stu
  • 11-08-2019

Answer:

$4.92

Step-by-step explanation:

If its $1.23 for 1/4 of a pound you have to multiply 1.23 by 4.

1.23*4=4.92

total: $4.92

Answer Link

Otras preguntas

Who was a Scottish missionary and explorer? A. David Livingstone B. Cecil Rhodes C. Benjamin Disraeli
What was the office of the two men who held the executive power of the Roman Republic and commanded the army
In Buddhism, the __________ provides a set of concepts to improve life and reach enlightenment. A. Torah B. Bible C. Qur’an D. Eightfold Path
Which of the following represents the belief used to justify westward expansion of America''s borders in the 1800s? (5 points) Monroe Doctrine Manifest Destiny
Write a power represented with a positive base and a positive exponent whose value is less than the base
the rhinoceros part 2 Jean becomes ill and complains of _____?
Does technology always follow science? Explain.
What caused a shift toward a service-based economy in the 1970s? deindustrialization export increases oil embargo stagflation
The New Jersey plan called for A. equal representation for all states in the Congress. B. a strong president. C. abandoning the Articles of Confederation. D. th
Josie was observing the roots of a monocot plant. It had thin, long roots. What type of growth do the roots of monocots exhibit? primary growth secondary growth