RajhniRaxton RajhniRaxton
  • 04-09-2019
  • Mathematics
contestada

The peanuts cost 1.12 for 1 kilogram. How much does 7.4 kilograms cost​

Respuesta :

Sheyin
Sheyin Sheyin
  • 05-09-2019

Answer:

8.288 money

Step-by-step explanation:

1 kg --------> 1.12 cost

7.4 kg --------> 1.12*7.4

7.4 kg --------> 8.288 cost

Answer Link

Otras preguntas

A catering business offers two sizes of baked ziti. Its small ziti dish uses 1 cup of sauce and 1 3/4 cups of cheese. Its large ziti dish uses 2 cups of sauce a
Materials used on the float must be (durable). What kind of complement is the word in parenthesis? a. predicate nominative b. direct object c. objective comp
Which of these would be reliable sources for researching the benefits of a hero award? Check all that apply. a .gov or .edu website on the importance of recogni
A polygon with all sides the same length is said to be
By 2050, India is projected to overtake China for the title of most populated country. This development is which of these reasons?
Karlene has just required her 4-year-old daughter to sit quietly, without toys or any form of play, for a few minutes after her daughter deliberately poured jui
Describe some things regarding exercise about which a discouraged person may think.
Why do people call probiscus monkeys probiscus
The fourteenth amendment defined who could be considered a citizen in the u.s. which group did the amendment exclude from u.s. citizenship?
Renee lives in a country that has high birthrates and high death rates. Her country is in the __________ stage of the demographic transition