sinai59
sinai59 sinai59
  • 05-09-2019
  • Mathematics
contestada

Fred spends $3.15 on 4 1/2 pounds of peanuts. How much did he pay for each pound of peanuts

Respuesta :

meredith48034
meredith48034 meredith48034
  • 05-09-2019

Answer:

3.15/4.5 = .70 per pound of peanuts he paid for

Answer Link

Otras preguntas

The main goal of the Jesuits was to?
how do i round to the nearest whole number:examples:  25.6, 327.9, 58.2, othersand fractions like this: 109 3/4 if i can round to the nearst  whole number teel
What is   a quarter past 5 mean
A metal box, attached to a small parachute, is dropped from a helicopter. explain in terms of the forces acting; why:(i) its velocity increased immediately afte
Explain how you know that 7/12 is greater than 1/3 but less than 2/3?
The main goal of the Jesuits was to?
What values can n have to make each equation true |n|=3 and |n|=14 |n|=1
How did geographic features influence the Louisiana purchase and the monroe doctrine?
95 is 95% of what number?
116% as a fraction or mixed number