math70767
math70767 math70767
  • 13-09-2019
  • Mathematics
contestada

18.
7. A baker's dozen (13) of cookies is on sale
for $4.94. What is the cost of an individual
cookie?
ya

Respuesta :

sarahegaborko
sarahegaborko sarahegaborko
  • 13-09-2019
A bakers dozen is 12 which would be $0.41 for each cookie. If you meant 13, it would be $0.38. All you have to do is divide 4.94 by the amount of cookies
Answer Link

Otras preguntas

Comfy inn earned $218,310 in taxable income for the year. how much tax does the company owe? $86,311.20 $85,140.90 $68,390.90 $69,998.20 $65,240.10
What is an equivalent expression of 12+18n+7-14n
How did the impressment of American sailors jeopardize our relationship with Europe?
Choose the best answer. ¿dónde tiene que escribir juan esa asignación?
With a(n) ____ data table you can vary the value in one cell.
how is the mass and speed of a particle related to its kinetic energy?
The first group marketers try to bring their new products to the attention to are potential​ __________.
10. The estimated cost to America for traffic crashes caused by underage drinkers is more than ___________ billion dollars per year. A. 8 B. 5 C. 3
The length of a table is about 250...? (in metric units)
I need help on this percentage multipliers! I have to show my working out i’m just rubbish at maths