citysgirl citysgirl
  • 01-10-2019
  • Mathematics
contestada

Apples cost $3.45 per pound find the cost of 2.6 pounds of apples Solve this problem With multiplication​

Respuesta :

cheesyplaysmine
cheesyplaysmine cheesyplaysmine
  • 01-10-2019

Answer:

8.97

Step-by-step explanation:

3.45(2.6) = $8.97

Hope this helps you! :)

Answer Link

Otras preguntas

What factor creates the most difficulty in predicting the possible consequences of different control methods? a. species interactions c. habitat changes b. feed
question #3) 3 times of 5 feet inch=____feet ____ inches
In Buddhism, the __________ provides a set of concepts to improve life and reach enlightenment. A. Torah B. Bible C. Qur’an D. Eightfold Path
Of the following, which imports the most oil in barrels per day? A. Taiwan B. Russia C. Saudi Arabia D. the United States
The Fair Labor Standards Act (FLSA) outlines all of the following except: A.federal minimum wage B.overtime policies C.regulations regarding youth employment D.
How do the words grieving, sigh, and blight affect the mood of "Spring and Fall"? A. They add a note of sorrow to the poem's hopeful mood. B. They bring a reali
How can you use a single parallel sentence to combine the sense in these two sentences? I regularly drudge five days a week. I habitually sleep through the week
movement along the earths surface caused by an earthquake
Why did the British fight the French in 1754?
Which two cellular structures have a role in the creation of proteins? A. nucleus and ribosomes B. ribosomes and mitochondria C. nucleus and mitochondria D. mit