itzmejayjay12 itzmejayjay12
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Mathew bought 4 1/2 pounds of cantaloupe it for 10.13.What is the price in dollars of 2 pounds of cantaloupe?








Respuesta :

ollie1829
ollie1829 ollie1829
  • 02-10-2019
About $4.50 because 10.13 divided by 4.5 equals to about $2.25 so it’s per pound or so so 2.25 plus 2.25 is equal to $4.50 or I’m wrong
Answer Link

Otras preguntas

Type the correct answer in each box. BRAINLIEST!
which organisms share a family
The present participle form and the gerund form are identical. True False
What will happen if ammonia is added to a mixture of Ag+, Fe3+ and Co2+?describe the subsequent steps that couls be preformed to separate the three cations?​
a quadrilateral has no pairs of parallel sides. what 2 shapes could it be?
Is this a function if so explain if not explain
Write a report explaining your research to your teacher. Include at least one strong paragraph for each of the three (3) concepts. Be sure to use proper English
I don't know what I'm doing wrong I just can't seem to get the answers right. Help please.
Name the procedures you would use to solve an equation with variable terms on both sides such as 3x + 5 = 6x + 2.​
Substance A has a density of 0.98 g/mL. Substance B has a density of 1.13 g/mL. Water has a density of approximately 1.0 g/mL. Which substance will float in wat