gemel70 gemel70
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Cedric bought 12 pens for $1.44 what’s the unit rate

Respuesta :

FrozenWatermelon
FrozenWatermelon FrozenWatermelon
  • 02-10-2019

Answer: $0.12 per pen

Step-by-step explanation: 1.44 divided by 12

Answer Link
Jewelruby1012
Jewelruby1012 Jewelruby1012
  • 02-10-2019

Answer:

Step-by-step explanation:

Hope this is enough and I’m really sure about this I just learned unit rates yesterday

Answer Link

Otras preguntas

A similarity between monopoly and monopolistic competition is that in both market structures a. there are only a few buyers but many sellers. b. there are a sma
how many solutions does this graph have?
Do you think the message of this poem is relevant only during a pandemic or crisis? Or are the poem's themes more timeless and universal than that? Analyze the
To determine a credit score, debt, available credit and total assets are all part of the calculation. It is important to have the ability to calculate total ass
The table contains some points on the graph of an exponential function. Based on the table, which function represents the same relationship? A. Y = 10(4)x B. y
the algebraic sum of current at any circuit junction is =0​
Hi! Ok so answer or comment and I will talk! Have a nice day!
In the first chapter of The Outsiders, Ponyboy talks about how fighting the Socs is really a waste of time. What theme might his admission point to?
Solve the equation for x. |x + 5| = 3 A. -8 B. -3 C. -2 D. -8 and -3 E. -8 and -2
where does baby came from​