mayaisnotsmart mayaisnotsmart
  • 15-10-2019
  • Mathematics
contestada

Find the unit rate to the nearest cent per ounce. Compare.
7. a. A 24-ounce box of comfiakes costs $4.59

Respuesta :

kaitlynnncookies kaitlynnncookies
  • 15-10-2019

Answer:0.19

Step-by-step explanation: take 4.59 and put it inside the division and Put 24 on the outside to get 0.19125 and usually you round it to get .19

Answer Link

Otras preguntas

When was the great pyramid built ( closest to hundred years)?
By referring to a new employee as "young and energetic," what kind of bias is being used?
A population of n = 7 scores has a mean of m = 10. if one score with a value of x = 4 is removed from the population, what is the value for the new mean
What action did lincoln take to persuade border states to remain in the union?
match each equation with its y intercept
Compare your forearm, palm, wrist, and fingers to a neuron. in such an analogy, the dendrites would be your:
What was the north's greatest strength at the beginning of the civil war?
what is the answer to this quetion
what is the anwer to 754,326 - 561,268
Pearl Harbor as Seen through Adam’s Eyes The book reviewer is most impressed by the author's choice of point of view because A) he fought in World War II. B)