tonymartinez5687
tonymartinez5687 tonymartinez5687
  • 03-11-2019
  • Mathematics
contestada

a Grocer mixed nuts worth $4per kilogram with raisins worth $3.25 per kilogram to make 15 kg of a mixture worth $3.60 per kilogram how many kilograms of nuts were used

Respuesta :

BILLYPANDAMAN
BILLYPANDAMAN BILLYPANDAMAN
  • 05-11-2019

Answer: 23 kg of nits

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Please solve 3/5 + 7/10 - 1/2
What's the liver do for your body?
A man observes the top of a tower of 80√3m height from 240m far from the foot of the tower, find the angle of elevation. ​
Write Dif it is Deforestation Lif it is Land Conversion. U if it is Urbanization, B if it is Beach and Bay Rehabilitation and Cif it is Climate Change and Disa
She orders her about as if she__her daughter. a) would be b) were c) is d) are
a vehicle starts from rsst and after 10 seconds its velocity is 20m/s find the acceleration and the distance travelled.(step by step only please)​
A plane flies a distance of 300km without stopping and takes 1½ hours, what is the average speed of the plane in km/hr​
What is the purpose of the cell wall?
Find the complement of 90 degree
Check all solutions to the equation. If there are no solutions, check "None." x2 = 36 A. 6 B. 18 C. O D. -6 E-36 F. None