justinomega7 justinomega7
  • 14-11-2019
  • Mathematics
contestada

Mrs.hill buys jalapeno peppers for $0.88 a pound. How much would she pay for 2.2 pounds?

Respuesta :

alexleasea
alexleasea alexleasea
  • 14-11-2019
1.32 that would be the answer because you would have to times it
Answer Link
Аноним Аноним
  • 14-11-2019

Answer: $1.94

Step-by-step explanation:

0.88 * 2.2 = 1.936

1.936 is rounded up to 1.94

Answer Link

Otras preguntas

Which sentence is written correctly: * 1 point él es seria Ella es serio Ella es seria Ella soy sera
Why did the new wave of immigrants encounter more resistance than had earlier immigrants? provide 3 points?
True or false: The last nonzero digit of the halfway point is always 5.
Identify 2 ways that you can help in the task of reducing drinking and driving.
How to make fractions as percents
I am having trouble with this problem and it would be nice to figure out how to do it. Thank You
If you catch the ball incorrectly, you may misalign a finger bone. What is the meaning of the prefix mis-? single toward wrong good
Which feature is characteristic of an upland hardwood forest
What is the difference between a tissue and an organ system? an organ system includes tissues. tissues are composed of organ systems. a tissue cannot e
Help!!!!! quadrilateral PQRS is inscribed in circle A Which statement is necessarily true