skyymelli2006 skyymelli2006
  • 01-12-2019
  • Mathematics
contestada

9 candies cost less than $10 while 10 cost more than $11 how much does each candy cost

Respuesta :

Bdoghawk54
Bdoghawk54 Bdoghawk54
  • 01-12-2019
1.11 because x 9 it is 9.99 and x 10 it is 11.1
Answer Link
rayne17bowe rayne17bowe
  • 01-12-2019

Answer:

this threw me off ,i got the same question:(

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Is the expression a polynomial? If so, is it a monomial, binomial or trinomial? 8x - 2y
Part C Now, use the plan you outlined in part A and the research you conducted in part B to write a short paragraph explaining the most relevant information you
the value v of your quarters [in cents] is a function of n, the number of quarters you have
b. How many minutes per lap is that? minutes per lap c. If Andre swims 22 laps at the same rate, how long does it take him? minutes
What is 125x9 64y12 written as a sum of cubes? (25x3)3 (4y4)3 (5x3)3 (16y4)3 (25x3)3 (8y4)3 (5x3)3 (4y4)3.
how do i get a good answer here on
_________________ uses soap or detergent to physically remove germs, dirt, and impurities from surfaces or objects.
Why is it important to humans what happened on Venus?
Which of the following statements is true about lean body mass? A.It is the full body weight. B.It constitutes about 3 percent of the total weight. C.It is the
Complete the paragraph with the correct form of estar, poder, poner, saber, and tener. Ayer Anastasia y yo 1. en el mercado de artesanĂ­as. Nosotros 2. que en el