becca36181 becca36181
  • 02-12-2019
  • Mathematics
contestada

if 11 oranges cost $2.35, what is the cost of 18

Respuesta :

Yang100
Yang100 Yang100
  • 02-12-2019

Answer:

$3.8

Step-by-step explanation:

2.35/11=0.2136

0.2136*18=3.8448

Answer Link

Otras preguntas

The density of a liquid gold is 19.32 g/mL. If you were to fill a 2.000 liter soda bottle with gold what would the mass of the liquid be?
When William the Conqueror subdued England he gave them law at the point of the sword; and until we consent that the seat of government in America, be legally a
The square root of x is the same as ______.
If you aren't sure how long a task will take, you should skip it B do it last с give yourself only 5 minutes to finish it D give yourself extra time to finish i
Write a story which ends with the sentence 'we were lucky that night​
Ramani borrows Rs.25000 for 180 days at 9% of annual interest compounded daily. How much will she owe at the end of 180 days?​
Write 0.0000002711 in scientific notation. (Use 2 numbers after the decimal point.)
what is 6 3/4 as a decimal
Cassie feels frustrated, disappointed, and angry about her trip to Strawberry. Based on Mama’s reaction to Cassie’s experience, how do you think Mrs. Logan feel
Evaluate 3 + jk + k3 when j = 2 and k = 6.