alexiskendall2020
alexiskendall2020 alexiskendall2020
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

Can someone plssss help???

Can someone plssss help class=

Respuesta :

launamcdaniel
launamcdaniel launamcdaniel
  • 03-12-2019

Answer:A

Step-by-step explanation:

The bottles are represented by b. Each bottle costed 2.10, so it's 2.10b. Then he also bought a pizza for 12.99. The total of all of it was 21.39.

Answer Link
dommaddox493
dommaddox493 dommaddox493
  • 03-12-2019

Answer:

A. 2.10b+12.99=21.39; 4 bottles

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What does being organized in the workplace mean? A. that an employee is good at listening B. that an employee has good math skills C. that an employee is reliab
How many minutes did it take for all of the gold in the sample to change from solid to liquid? Time taken minutes =​
rsm geo lol- no idea how to start or do it at all
Yeah im just gonna send a picture​
for the person who i was talking to on my other question
Why might African-American soldiers have expected less prejudice and discrimination at home after the war? PLEASE HELP FAST
English question!!!!!!
Can someone please tell me some advantages of the United States over other nations
Water leaks from tanker at a rate of 8L/h. How much water will leak from the tank in: a: 2 Day. b: 2 Weeks
The length of perpendicular drawn from the opposite vertex to any side is a) altitude b) median c) perpendicular d) angle bisector​