emankhattak602 emankhattak602
  • 12-12-2019
  • Mathematics
contestada

if 50 gram of sweets cost dollar 2.1 find the cost of 380 gram of sweets giving your answer correct to the nearest 5 Cents ​

Respuesta :

steviannadavis
steviannadavis steviannadavis
  • 12-12-2019
I thinks it is 7.5 because 380 divided by 50 is 7.6
Answer Link

Otras preguntas

Which word has a root meaning associated with a fur-bearing animal? A.apiary B.aviary C.ursine D.piscine
Adam has 4 1/3 gallons of apple juice, 3 5/9 gallons of orange juice, and 3 1/2 gallons of soda in his refrigerator. How many gallons of juice does Adam ha
5/6+8/12 eh ay is the valué of the expression
How did President Franklin Roosevelt fight fascism in Europe? PLEASEEE HELPPP!!
salma purchased a prepaid phone card for $20. long distance calls cost 24 cents a minute using this card. salma used her card only once to make a long distance
which expressions are equivalent to 16^x/4^x
Which relation is a function? A.x −2 0 0 2 4 y 4 3 4 4 6 B.x 3 5 7 10 14 y 9 6 9 2 3 C.x −3 2 2 4 6 y 2 1 8 5 3 D.x −6 −1 1 1 6 y 0 6 2 −3 4
alf you started at the point (2, 2) and went 8 spaces to the left and 5 spaces down, where would you land? (__,__)
The approximate mass of a nickel in kilograms is
Write an equation in point-slope form for the line through the given point with the given slope. (8, 3); m = 6 A. y - 3 = 6(x - 8) B. y + 3 = 6(x - 8) C.