sarazuaruano6882
sarazuaruano6882 sarazuaruano6882
  • 02-01-2020
  • Mathematics
contestada

you want to buy some noodles.a7-ounce package costs $2.59.a16-ounce package costs $5.60 a26-ounce package costs $9.88 which package is the best buy

Respuesta :

samanthabridges
samanthabridges samanthabridges
  • 02-01-2020

Answer: B. see photo for work.

Step-by-step explanation:

Ver imagen samanthabridges
Answer Link

Otras preguntas

Marissa Palmer’s charge account statement showed a previous balance of $142.55, a finance charge of $2.82, new purchases of $86.50, and a payment of $80.00. Wha
Ranger used your advice to simplify the following expression. Follow Ranger’s steps to complete the simplified expression. 4(2x – 5) 1. Distribute the 4 thro
I am confused by this question. Can someone help​
__is an element found in all organic molecules during respiration, animals excrete it as a gas known as ___​
Measuring the distance to a planet would probably require the use of what type of measurement? direct indirect
also known as circular reasoning because the reasoning assumes the conclusion is true ​
help ASAP. I will mark brainiest!
Which types of mutation are possible thanks to the redundant nature of the genetic code?
Plzzzzz HELP ME SOLVE THIS PAGE (ASAP) 20 POINTS!!!!!!!
What percent of the grid is highlighted? Find the value that belongs in the box.