Jaylendoesmath Jaylendoesmath
  • 03-01-2020
  • Mathematics
contestada

A large cheese pizza costs $11.99 a medium cheese pizza costs $8.99 how much do 2 large and 3 medium pizzas cost? (Estimate to)​

Respuesta :

Yang100
Yang100 Yang100
  • 05-01-2020

Answer:

$50.95

Step-by-step explanation:

2(11.99)+3(8.99)=50.95

Answer Link

Otras preguntas

i need help i need to solve for s and the problem is p=4s
At rite aid, you can buy 5bags of skittles for $5.25. At Duane trade, you can buy 4 bags of skittles for $5.00. At CVS, you can buy 10 bags of skittles for $9.0
The peripheral nervous system refers to the nervous structures outside of the:
Select the items that name types of producers. Buyers Companies Governments Nonprofit organizations
Rosa has decided to sell pet rocks at an art fair for $5 each. she has paid $50 to rent a table at the fair and it costs her $2 to package each rock with a set
Martene got a small aquarium for her birthday. The aquarium is a right rectangular prism 18.5cm long by 15cm wide. Martene put 3885 cm3 ​​ of water in the aqua
Jenna Is 4 Years Older Than Her Sister. The Sum Of Jenna's Age And Her Sister's Age Is 32. How Old Is Jenna?
CAn energy be released when matter changes?
1.Why is there more mass in a metal spoon compared to a plastic spoon?
what is the answer? for this question