johnelle79 johnelle79
  • 14-01-2020
  • Mathematics
contestada

Reuben buys a roast that weighs 5.6 pounds and costs $2.25 a pound. Find the amount he pays.

Respuesta :

saleena19 saleena19
  • 14-01-2020
answer: Reuben pays $12.60 for 5.6lbs of roast.
Answer Link

Otras preguntas

Two boats leave a marina at the same time. The first boat travels 6 knots at a bearing of N39, and the second boat travels 4 knots at a bearing of S87°W. 2 degr
Cual es el resultado de la división 636 entre 3
Match each number shown in the picture to the correct plate name.South American PlateEurasian PlateNorth American PlateIndo-Australian PlateAfrican PlatePacific
Make a title about this short paragraph and write a statement that is your own opinion about this paragraph
Please help! I will mark brainliest
PLEASE EXPLAIN Why is the unit in volume measured with units cubed instead of units squared?
In this lesson, connecting a rhymed phrase or poem with a concept to be learned is called a. Writing poetry C. Rhyming b. Keywording d. Singing Please select th
How to find the area of a half of a square?
Do basketball players hit a higher proportion of free throws when they're playing at home or when they're playing away this best is assessed by using
Observation and are often times considered the roots of the Scientific Revolution A. logic B. nature C. religion