james9187 james9187
  • 14-01-2020
  • Mathematics
contestada

Which is the better buy?
15 apples for $1.75 or 12 apples for $1.56​

Respuesta :

kamayakkcool
kamayakkcool kamayakkcool
  • 14-01-2020

Answer:

15 apples for $1.75

Answer Link

Otras preguntas

Read this excerpt from Incidents in the Life of a Slave Girl by Harriet Ann Jacobs: O, ye happy women, whose purity has been sheltered from childhood, who have
Mrs. Avery's class ate 1/5 of their green pepper pizza and 9/12 of their pepperoni pizza. Which pizza did they eat more of?
is the verb past, present, or future tense? mars is the fourth planet from the sun.
Microorganisms and humus have little impact on soil health. Please select the best answer from the choices provided T F
What is the probability that the offspring will have dimples? .
Joey Chestnut can eat 3 hotdogs in 25 seconds. How many can he eat in a minute? How many can he eat in 10 minutes?
1. In Elie Wiesel's speech "The Perils of Indifference," one of the speaker's purposes seems to be to encourage the audience to prevent negative events in the p
How did Elizabeth Eckford unwittingly show the rest of the world what was really going on in Little Rock?
Arturo has a net spendable income of $1,700 per month. What is the maximum amount of money that he should budget for housing? Round to the nearest dollar. Selec
When a lever is used to apply force, the lever moves or pivots against one area. This pivot point is called a/an A. base. B. anchor. C. fulcrum.