happysunshineb
happysunshineb happysunshineb
  • 14-01-2020
  • Mathematics
contestada

Matt bought 6 puzzles for 5.98 each how much did he spend in all

Respuesta :

AL2006
AL2006 AL2006
  • 14-01-2020

Matt spent $5.98 six times.

6 times 5.98 = $35.88

Answer Link

Otras preguntas

Jackson wants to divide a 3/4 pound box of trial mix into small bags.Each of the bags will hold 1/12 pound of trail mix.How many bags of trail mix can jackson f
Which type of vegetables are high in carbohydrates
Write a problem involving how much more Than and solve it. Explain how drawing a diagram helped you solve the problem
When the fighting began, most americans wanted the colonies to be independent from great britain?
Scholarly sources, such as textbooks and government documents, are generally considered
El próximo verano, Alejandro _______ a mochilear a la montaña Cotopaxi. irá
Which best describes the part of Africa above the equator? A.Wet and hot B.Dry and desert-like C.Cold and damp D.Lush and green
What is 6 1/6 as a Decimal Please!
The area of a rectangular rug is given by the trinomial r squared minus 4 r minus 77r2−4r−77. What are the possible dimensions of the​ rug? Use factoring.
A whole number between 7and 16 write explaining