arianaarriaza10 arianaarriaza10
  • 14-01-2020
  • Mathematics
contestada

One jar of crushed ginger cost $2.how many jars can u buy with $4?

Respuesta :

mytinytot1990
mytinytot1990 mytinytot1990
  • 14-01-2020

Answer:

2

Step-by-step explanation:

4 ÷ 2 = 2

You can buy 2 jars.

hope this helps you out : )

Answer Link

Otras preguntas

I need this ASAP PLS HELP An expression for the balance in an account is given. Use a guess, check, and revise strategy to determine the time (in years) necess
WILL GIVE BRAINLIEST AND 60 POINTS! Which are properties of solids? Check all that apply. A. can change shape to conform to a container B. has a rigid shape tha
Help me please for a b and c
Solve: 15x+5)=2 how rhf bvruf qirfhuirjvfdhjiorewhkbdiofpjkf urieg kriefhdjiorfdkwiodfbh
PLEASE HELP I REALLY NEED IT NOW. I WILL MARK AS BRAINLIEST
The French artist Georges Seurat created a dark drawing of farmers finishing work in the twilight titled The Ploughing using this waxy medium.
Question 2 The pie chart below represents the colour of the eyes of some students, Other Green Blue 108° Brown Which fraction represents the proportion of stude
As the protons move down their concentration gradient in the electron transport chain what’s happening with the electrons in the chain
why is katniss now feeling more confidence in herself
Find the exact solutions and simplify as much as possible: 3x^2+1=6x