11johnsontookie 11johnsontookie
  • 15-01-2020
  • Mathematics
contestada

Cheddar cheese costs $4.25 per pound. Which equation best represents y the total costs of x pounds of cheddar cheese ?

Respuesta :

ntowry
ntowry ntowry
  • 15-01-2020

Answer:

y = 4.25x

Step-by-step explanation:

Answer Link
halaPAULroblox
halaPAULroblox halaPAULroblox
  • 13-05-2020

Answer:

7=2.5 is the ansswer

Answer Link

Otras preguntas

Which verb phrase correctly completes this sentence? Juan y yo nos _________________ muy tristes por tu accidente. A. he sentido B. hemos sentido C.
what is the circumference of this circle r= 2km
He was an American author whose works included "For Whom the Bell Tolls," "A Farewell to Arms," and "The Sun Also Rises."
It costs Guido $0.20 to send a text message from his cell phone. He has already spent $4 in text messages this month. If he has a total of $10 that he can spend
What are the requirement of being a member of the House of Representatives and the senate?
What is the difference between adhesion and cohesion?
write an equation in point-slope form for the line that passed through the given point with the given slope. point: (-4,6) slope:8
What is the process that adds sediments to a landform called A) erosion B)deposition C)physical weathering D) chemical weathering I don’t understand will gi
fortified area on a hilltop
determine the tax if a flat tax of 19% is applied to an income or $7500001. 190002. 1425003. 142504. 1425000