Seudónimo Seudónimo
  • 15-01-2020
  • Mathematics
contestada

One yard of a ribbon costs 3 1/2 dollars. How much should one pay for 3 3/4 yards?

Respuesta :

camillamorningstar
camillamorningstar camillamorningstar
  • 09-01-2022

Answer:

$13.13

Step-by-step explanation:

$3.50 x 3.75

Answer Link

Otras preguntas

8. The graph below shows the amount of money that a student has in the bank at the end of each week. 120- 110- 100- 90- 10- 1 2 3 4 5 6 7 8 Week If the pattern
Answer the following questions in Spanish: 1. What is your opinion about the huipil? 2. Why do you think it is important for these women to wear their tradition
Why does India have more land under cultivation than Australia?
multiply (5x−8) (2x+4)
You can write about “What is Peace to me?” or "How I can create Peace in my world?" in writing and/or art. Consider different levels of peace (personal, family
Choose the sentence that shows correct punctuation. Last year I memorized The Road Less Traveled a poem by Robert Frost. A.Last year I memorized "The Road Less
True or false cardiovascular endurance can increase heart health and lower blood pressure
Jenna needs to create a secure LAN network that allows multiple connections. Which type of network connection device should Jenna use? A. Access port B. Hub C.
Which statement best describes Carnegie's ideas about the wealthy class? O The wealthy came into their fortunes as a result of luck, and they are no fitter than
imagine attached choose one