mckenzieweems07 mckenzieweems07
  • 16-01-2020
  • Mathematics
contestada

Lauren knows that she can buy 10 oranges for $15. How much should she expect to pay for 2 oranges?

Respuesta :

sarasadler
sarasadler sarasadler
  • 16-01-2020
3 dollars hope this helped :)
Answer Link
meyersluc
meyersluc meyersluc
  • 16-01-2020
$15/10= $1.5 per orange. $1.5 + $1.5 = $3 for 2 oranges
Answer Link

Otras preguntas

Write an equation passing through the point that is parallel (8,3);y=-1/4×+7
A square has an area of 9 ft2. What is the length, in feet, of each of the square’s sides?
Select the correct text in the passage. In this excerpt from Washington Irving’s “Rip Van Winkle,” which three parts reveal the setting? As he was about to desc
In what way did Booker T. Washington think the Tuskegee Institute could best help the African American community? O A. by organizing civil rights rallies O B. b
which word correctly completes this sentence? La hermana de mi madre es mi _____ A. hermana B. hermano C.tía D.tío
r+4>8;r=2 please help
Dont be wrong got 2 more
A player scored 83 points in 5 games. At this rate, how many total points will the player score in the next 3 games?
How did the Child labor reform change?
I need help with this question, please help