xzaviermontalbo2
xzaviermontalbo2 xzaviermontalbo2
  • 01-02-2020
  • Mathematics
contestada

the equation 6.32=k2 shows that buying 2 bags of apples would cost 6.32. how much is it for one bag

Respuesta :

ujoy64
ujoy64 ujoy64
  • 01-02-2020

Answer:

3.16

Step-by-step explanation:

You would divide the 6.32 by 2 to get the amount for one bag

Answer Link

Otras preguntas

Ms. Hernandez began her math class by saying: I'm thinking of 5 numbers such that their mean is equal to their median. If 4 of the numbers are 14, 8, 16, and 14
what does it mean to 'stay the course'?
Marlon is bowling in a tournament and has the highest average after 5 games, with scores of 210, 225, 254, 231, and 280. In order to maintain this exact average
the himalaya mountains were formed in a collision at a A. fracture zone B. transform C. convergent D. divergent
please I need help on rewriting each of the following sentences to make all pronoun/ antecedent relationships clear. You may add words to make the sentence cle
factor completely w^4-2401
If xy = 144, x + y = 30, and x > y, what is the value of x – y ? F. 4 G. 6 H. 18 J. 22 K. 24
The graph of y = −5x^2 + 9 passes through (1,2a) in the standard (x,y) coordinate plane. What is the value of a ? F. 2 G. 4 H. 7 J. −1 K. −8
If r = 9, b = 5, and g = −6, what does (r + b − g)(b + g) equal? F. −20 G. 0−8 H. 0 8 J. 19 K. 20
Please explain how biotechnology can increase or decrease variation???