dashaunjay19
dashaunjay19 dashaunjay19
  • 05-02-2020
  • Mathematics
contestada

Help on solving this

Help on solving this class=

Respuesta :

adia94
adia94 adia94
  • 05-02-2020
It's 132 because if she's getting paid $14 in one hour you multiply 14 times 8 which gives you 112 and if she gets paid extra 1.25 per shirt do you multiply 1.25 times the 16 shirts she makes which equal 20 and then add it to give 132
Answer Link

Otras preguntas

How to divide 9 divided 204?
what does 9(3j-6) equal?
Susan Constant was an?
How do parallel lines improve the following situations? a.- planting crops in parallel rows. b. parallel mirrors in hair salons c. parallel & perpendicular
3x^2-11x-4 divided by x-4
What is the unit rate of $46 for 5 toys
Write a comparison sentence to represent this equation 6x7=42
Which concern prompted the addition of the first ten amendments to the Constitution of the United States? A-the lack of protection of individual rights B-the ri
Writting about my friends in french
Which algae are responsible for causing red tides that can kill thousands of fish? Chlorophyta Rhodophyta Phaeophyta Pyrrophyta