Seudónimo Seudónimo
  • 12-02-2020
  • Mathematics
contestada

If you are going to the store and you have $27.99, and you need: Toilet paper, milk, formula, and laundry soap.
how would you get all of what you needed by being cheep, and able to pay the full amount and the tax?

Respuesta :

les381488
les381488 les381488
  • 12-02-2020
Each item will be around 9.3
Answer Link

Otras preguntas

the punch recipe called for one quart of Cherry Soda 1 pint of grape juice in one cup of orange juice how many total cups is this
What is NOT included as part of the legacy of the progressive movement in the United States today? A. income tax B. direct election of senators C. prohibition D
What was a finding of the Supreme Court in the Dred Scott case? A. Slaves were citizens B. Slaves were property C. Slavery was a choice each state could make D.
Write 2y-4x=5 in y=mx+b form
In terms of ancient greek poetry, the label "lyric poetry" is best defined as:
What was gunpowder used for?
If the diameter of a circle is 10 inches what is the radius? (Will marked as brainliest if right)
which scenario is the best example of tension
Help please ASAP!!! Part A and Part B
What religious artifact did each roman household have?