castrocarmen1987cc castrocarmen1987cc
  • 13-02-2020
  • Mathematics
contestada

Sam bought 3 1/2 pounds of lunch meat for 14.00.

Respuesta :

brue05
brue05 brue05
  • 17-02-2020

Answer:

$4 per pound? soososososos

Answer Link

Otras preguntas

There were 4 people in the room. Each has 3/5 of a bottle ink left. How many markers worth of ink were there in the room
why does the president usually urge voters to elect members of the president's own political party to congress
for his birthday torin got $50.00 more from his grandparents than from his uncle. his uncle gave him $10.00 less than his cousin torin recieved $135.00 in total
If you were a doctor, and a lab technician told you that the results of a patient’s lab results were Gram-positive, what antibiotics would you prescribe for the
A room has the following dimensions: L : 16' W: 12' H : 10' What is the area of the room?
An activist is someone who passionately believes in a cause has no interest in supporting a cause actively discriminates against others makes a living from givi
What is common between aerobic and anaerobic respiration?
Early Renaissance music was much more complex, more fragmented, and more dissonant than that of the Middle Ages. a. True b. False
You buy the same number of brushes, rollers, and paint cans. Write an expression in simplest form that represents the total amount of money you spend for painti
What is not characteristic of the Ku Klux Klan?