myarivadeneyra myarivadeneyra
  • 13-02-2020
  • Mathematics
contestada

Emily can buy daffodil bulbs in packages of 3 for $7.38 or in packages of 2 for $5.46. How much money does she save by buying 18 bulbs at the better price?

Respuesta :

adie2004 adie2004
  • 13-02-2020

she would save 1.14$ by buying 18 bulbs at the better price

Answer Link

Otras preguntas

Describe a small moment from your best day ever, use descriptive language
describe the relationship of science and technology?​
What is the field outside the capacitor plates in a parallel capacitor?​
What was one result of the Warring States period? A. Increased long-distance trade with the Aryans B. Bronze weapons C. The building of the Chinese navy D. New
What is a risk assessment
Plz Help me!Question is shown in the image
....England is a rich country.(a, an, the)
What do you mean by sclupture ?​
Consider the following statements regarding computer programs A - Variables can contain different values at different times.B - Reserved words of a programming
In the Preamble to the Constitution of the US, we find the government's promise to provide the purposes of government to the people. True or False