desherylhill desherylhill
  • 03-03-2020
  • Mathematics
contestada

Find the unit price of 12 ounce package

Respuesta :

alexandrias1214 alexandrias1214
  • 03-03-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

To find unit price you have to have a price to divide the unit by thats not included in the information for the package.

Answer Link
hunterbonter87
hunterbonter87 hunterbonter87
  • 03-03-2020

Answer:

16

Step-by-step explanation:

166msksodudududidiejdjjdjdidid

Answer Link

Otras preguntas

Negative peer pressure can lead to __________. A. questionable friendships B. harmful experiences C. discouragement D. all of the above
What is the main advantage of using a credit card?
as organisms grow do our cells increase in size or do they increase the numbers
What happens to atoms when they form molecules??
What is x+y divided by 3 x=45 and y=24
The lengths of the legs of a right triangle are 15 cm and 36 cm. What is the length of the hypotenuse? A. 57 centimeters B. 51 centimeters C. 39 centimeters
Plasma consists mostly of _
how was the industrial revolution a positive impact for england
which number is irrational? A. 16.5 B. 0.0675 C. 3/4 D. 3.14
Estimate 40% of 20 equals