hannahblue22 hannahblue22
  • 04-03-2020
  • Mathematics
contestada

White is the product.

White is the product class=
White is the product class=
White is the product class=

Respuesta :

Danboghiu66
Danboghiu66 Danboghiu66
  • 04-03-2020

Each term in array will be multiplied by (-4).

The result is: -32, 4, 20, -36

Answer: first option.

Answer Link

Otras preguntas

In 2007, The price of wheat was $10.03 per bushel. The price of soybeans was $11.93 per bushel. Round the price per bushel of wheat and soy beans to the near
3. A security system uses sensors at every door and window which will set off analarm if any one of them is opened. There is also a keypad by an entry door totu
5x + 2y = 7 10x + 4y = 14
What are the causes ad problems the Mayas and other Native American groups face in Guatemala? How are people trying to solve these problems?
which of the following is a farming method that helps reduce the effects of wind erosion?
What's in the middle between 275 and 310
what did Jim Bridger believe he had discovered when he tasted the Great Salt Lake?
If it is 12:50, what will the time be 5 hours and 20 minutes later? 5:30 5:50 6:10 6:50
Please help its due tommorow Antonym of earlier
Find the difference using fraction bars or a paper and pencil. Write your answer in simplest form. 11/12 - 3/4