moehamed05
moehamed05 moehamed05
  • 13-03-2020
  • History
contestada

I really need help please I don’t know it.

I really need help please I dont know it class=

Respuesta :

annapham569 annapham569
  • 13-03-2020

Answer:

C. wanted its resources

Explanation:

Answer Link
incognito13
incognito13 incognito13
  • 13-03-2020

Answer:

the correct answer is C.

Explanation:

because they wanted its resources

I hope this helped

Answer Link

Otras preguntas

Despite booming new car sales with their cha-ching sounds, the average age of vehicles on roads is not going down. The bar graph shows the average price of new
The belief that people are shaped by caring relationships is referred to as?
10. Jan purchased 140 shares of stock in the ABC Company at a price of $18.75 per share. During the next three days, the value declined by $1.00, $1.75 and $1.5
I need help. This problem is difficult. Im not sure what to do.
A 2-cup bottle of hair gel costs $23.20. What is the price per fluid ounce? $_______
George believes the Art Club students at his school have an unfair advantage in being assigned to the art class they request. He asked 500 students at his schoo
why the evil youth engage their self in
19. A bird flies at 12 miles/hour. How long does he take to fly 36 miles?
Mary’s dog weighs 185 pounds. Her dog needs to lose between 9 and 15 pounds. Between what two percentages, rounded to the nearest whole numbers, should Mary’s d
-)) 6) Which European area was Napoleon unable to conquer? A) Belgium B) Britain France D) Italy