first8443 first8443
  • 02-04-2020
  • Mathematics
contestada

The price of bananas are $1.00. How much would 7 bananas cost ?

Respuesta :

bobbydazzle22345
bobbydazzle22345 bobbydazzle22345
  • 02-04-2020
7$ Hdddhbdbfbdjdkdjdjdjfnnf
Answer Link
noahbosse14
noahbosse14 noahbosse14
  • 02-04-2020

Answer:

$7.00

Step-by-step explanation:

Each banana is $1 and you are buying seven so you have to multiply the numbers together to get the total cost.

Answer Link

Otras preguntas

claudio monteverdi,a composer during the baroque period ,was known
PLEASE HELP ME!!!!! You are buying a house that is valued at $499.000. You pay a down payment of 20%. You finance the rest at 6.5% for 30 years. Your monthly mo
Given the point (3, 3.5), name a second point so that the two points form a horizontal segment.
WILL MARK BRAINLIEST! Which statement is true about the data set? The stem-and-leaf plot below shows the number of pages each student in a class read the previ
Most challenges are just that—challenges. You can conquer them one way or another. Don't let them stop you. Agree Disagree
1 Square yard = what Square inches
John bought 4 pounds of hot dogs for his party. How many ounces of hot dogs did John buy?
Which one is harder, AP or IB?
What is the product of 0 and any number?
5. Graph the hyperbola ya 16 What are the equations of the asymptotes?