swasberg4399 swasberg4399
  • 03-04-2020
  • Mathematics
contestada

Ryan bought 43 pounds of
apples for $0.75 per pound. How
much did he pay for the apples?​

Respuesta :

nathanbradshaw2004
nathanbradshaw2004 nathanbradshaw2004
  • 03-04-2020

Answer:32.25$

Step-by-step explanation:

0.75x43=32.25

Answer Link
mowreychris0
mowreychris0 mowreychris0
  • 03-04-2020

Answer:32.25

Step-by-step explanation:

For every pound there is $.75, so you just multiply them

Answer Link

Otras preguntas

Based on the myths, what are values of both the Haida and the Māori? Check all that apply. family power nature trickery forgiveness love
Lee la oración en español y escoge todo lo que aplica. El café con leche mío está caliente. present progressive tense regular possessive adjectives stressed pos
Find the sixth term of the sequence given by the rule . tn = 4(2)^n-1 (
A map of Brasilia has a scale of 1 inch to 5 miles. If the city is 2 7/16 inches across on the map, what is the distance across the actual city? a.) 10 1/2 mi b
Which did henry steele commager identify as the “new loyalty” in america?
This summer in you and your friends are going to hold a mini water Olympics in the community pool. One of your friends is not comfortable using the diving boar
Rifampin is a nonspecific cyp450 inducer that may:
In this excerpt from Jack London’s short story “To Build a Fire,” which sentences best show that the protagonist could be seen as prideful in his abilities rath
Which statement best describes a difference between the frame and the excerpt? Look at the frame from Iqbal
Choose the correct simplification of (5x3 − 5x − 8) + (2x3 + 4x + 2).