ebonyediva
ebonyediva ebonyediva
  • 03-04-2020
  • Mathematics
contestada

One package of blueberries costs $3.
How many packages of blueberries can
you buy with $12?​

Respuesta :

AvaGreene
AvaGreene AvaGreene
  • 03-04-2020

Answer:

4

Step-by-step explanation:

Because 3×4=12

Answer Link
Аноним Аноним
  • 03-04-2020

Answer:

4

Step-by-step explanation:

Simply divide 12 dollars into 3 dollars and you should get 4 :D

Answer Link

Otras preguntas

I'm in 8th grade and I have no idea what positive-negative square roots are! We have a test soon and I need someone to explain to me what they are
a trip from New York city to Seattle is 2,852.1 miles.  a family wants to make the drive in 10 days, driving the same number of miles each day.  About how many
What was the Confucian solution to China's problems?
What is the value of the expression -36+7
whats the root word of illegal
Solve for ax=bx-c; 8x=3x-10.
What does palatical chateau mean?
How do you write 3+0.3+0.009 word form and in standard form and expanded form
To have batting averages over 0.500,how many hits in 45 times at bat would Raul and Karen need
I am a quadrangleI have 2 pairs of parallel sidesall of my angles are right anglesI am not a square