HaidynJoonie15
HaidynJoonie15 HaidynJoonie15
  • 04-04-2020
  • Mathematics
contestada

The school office ordered 24 boxes of pens. Their total cost was $19152. What was the cost of 1 box of pens?

Respuesta :

917006450984help
917006450984help 917006450984help
  • 04-04-2020

Answer:

one box costs $19152/24=$798

Answer Link

Otras preguntas

Which graph has a slope 4/5?
Convert 203 yards into meters. Hint: 1 yard=0.91 meters 203 yards=[blank]−−−−−− meters Enter your answer as a number that correctly fills in the blank. Round th
Which equation has the same solution as x^2+8x+15 = -4x 2 +8x+15=−4?
What is the measure of the apothem, rounded to the nearest hundredth of a centimeter?
x - 4x² + 2x³ What is the degree of the polynomial?​
among these properties of acids basses or both which property is specific to acids only? A. accepts protons B. bitter taste C. electricity conductive D. slipper
For a reader to contrast two or more things, the reader must consider how they are.
please help with this question
Which is equivalent to 64 1/4
Hair Stylist Woes. Maryann went to see her hair stylist, Candy. Maryann, who had black, curly hair, requested straight, blond hair. Candy told her that she coul