ayannasmith12 ayannasmith12
  • 04-04-2020
  • Mathematics
contestada

261 candy bars cost $87.

Respuesta :

eukalim
eukalim eukalim
  • 04-04-2020
A candy bar costs 0.33 cents rounded off to 2 decimal places. 261 was put in front of 87 to trick you.
Answer Link
laney3439
laney3439 laney3439
  • 04-04-2020
each candy bar costs about $0.33 because you divide the amount paid for the candy bars by number of candy bars
Answer Link

Otras preguntas

A very large redwood tree is measured to be about 100 units tall. Which unit is the most appropriate to use? A millimeters B centimeters C meters D kilometers
which one would it be ...
HELP ASAP The main idea of this passage could be summarized in which sentence? A) Knowing how to eat helps avoid ignorance and makes you a pleasant guest.
Bart Kelly bought a home with a 10% adjustable rate mortgage for 30 years. He paid $8.78 monthly per thousand on his original loan. At the end of 2 years he ow
How was President Franklin Roosevelt's personal life related to the state of Georgia?
Which observation did researchers make in studies on separated twins? A. Separated twins develop traits that differ according to the environments in which they
What happens to the oxidation number when oxidation occurs?
What is symbiotic relationship between Dung Beetle and Buffalo?
What’s the value of X? A) 81 B) 69 C) 78 D) 72
Elena likes to skate at a candy store thatbis due south of her school and due west of her favorite game store. If the candy store is 8 miles from her school and