LavishLavendar
LavishLavendar LavishLavendar
  • 14-04-2020
  • Mathematics
contestada

You buy 2.3 pounds of apples for
$1.43 per pound. How much do
you spend?​

Respuesta :

annalouise99 annalouise99
  • 14-04-2020

Answer:

$3.30 ($3.289)

Step-by-step explanation:

2.3 times 1.43 = 3.289 rounded to 3.30

Answer Link

Otras preguntas

Find a ratio equivalent to 7/9.
A person who has no single, settled home. Moves from place to place.
the width of a rectangle is one half its length. The perimeter of the rectangle is 54 cm. what are the width and length of the rectangle
sharon is 54 inches tall. A tree in her backyard is 5 times as tall as she is. The floor of her treehouse is at a height that is twice as tall as she is. Wha
show work for 208 divided by 3
What is the expression for the retail price of the dress shirt which is 35%
What multiples of 4 are not factors of 48?
Which is easier to observe, physical or chemical properties? why?
Why did some critics disapprove of the Tennessee Valley Authority (TVA)?
Solve each proportion 3.2/9=n/36 n=