sabinatroka
sabinatroka sabinatroka
  • 15-04-2020
  • Mathematics
contestada

if you could help me that would make my day :( please

if you could help me that would make my day please class=

Respuesta :

saucyturkey saucyturkey
  • 15-04-2020

Answer:

Do the parentheses first then exponent then add

Step-by-step explanation:

I did this yeasterday I dont remeber the answer but ^ that is what I did

Answer Link

Otras preguntas

Please help me with all ASAP I’ll mark u brainly
A package of 5 pairs of insulated gloves costs $44.95. What is the unit price of the pairs of gloves
a store sells paper towels in different size packs. A pack of 6 rolls costs $1.50. A pack of 9 rolls costs $2.70. A pack of 2 rolls costs $0.75. Which pack has
someone help, this is trig, i have to do SOHCAHTOA here, i think this question is for sin but im not sure how to do it
How do disciplines in the field of social sciences generally identify how people can be understood?
What is the meaning of straight leg raising? 1) A medical procedure 2) A physical exercise 3) A dance move 4) A yoga pose
Milk goes sour more quickly at room temperature than in a refrigerator. Which factor significantly influences the rate of this chemical reaction? a) Temperatur
Explain a strategy you can use to compare 2/6 & 5/8
If angle 4=135 degrees, find the measure of each angle below? 1) ∠3 2) ∠1 3) ∠5
What is the value of b in the equation -4 = 6 + b?