BeniR27 BeniR27
  • 15-04-2020
  • Mathematics
contestada

if 5 pounds of apples cost 12.50 how much does each pound cost?

Respuesta :

ajaksmith0
ajaksmith0 ajaksmith0
  • 17-04-2020

Answer:

$2.5 or $2.50 each pound

Step-by-step explanation:

you're welcome

Answer Link

Otras preguntas

Guys I need help this due soon
64.135=10.1(4.7+c)/2 What is the value of c
During training, a hurdler wants to raise the height of the hurdles from the high school standard of 39 inches to the NCAA standard of 42 inches. His best race
What are the 2 types of completed skeletons called? ​
Bill has 1 marble, Jill has 1 marble,Sally has 2marbles,Wendy had 3 marbles, and Sean has 8 marbles. They argue about what the average number of marbles is. We
Please help!!!!!!!!!!
which graph shows the inverse of the graph of X^2 ​
Your sister might even stay in school, if you lead by example. Which of these would make the sentence conditional in mood? OA. might OB. lead OC. stay OD. examp
find the value of y.
Which equation can be used to solve the problem? 75 percent of what number is 150? StartFraction 75 times 1 Over 150 times 1 EndFraction = StartFraction 75 Over