Seudónimo Seudónimo
  • 15-04-2020
  • Mathematics
contestada

Health Club Rates
336 tu
Use the graph to find the unit rate.
$24 per person
$42 per person
$32 per person
$84 per person
Monthly Costs ($)
2 4 6
Number of Family Members
8​

Health Club Rates336 tuUse the graph to find the unit rate24 per person42 per person32 per person84 per personMonthly Costs 2 4 6Number of Family Members8 class=

Respuesta :

dexterboiop
dexterboiop dexterboiop
  • 29-04-2020

Answer:

42

Step-by-step explanation:

Answer Link
0534903
0534903 0534903
  • 05-05-2020

Answer:

42

Step-by-step explanation:

Have a nice day <3

Answer Link

Otras preguntas

When an object is charged, what type of subatomic particle is transferred between objects?
Express the exact value of csc 60 degrees with a rational denominator?
What is the simplified answer to the problem 9+5r-9r??
What Is Solar Radiation?
A cone has a diameter of 8 cm. and a height of 4cm.   If the height doubles then the volume is: a) four times largerb) three times as largec) Twice as larged) T
What is the base of Apothecary
Why is living important
There are 25 servings in 12.5 once bottle of olive oil. How many oncees are in a serving?
a map has a scale of 2 in : 25 mi. The map shows a highway is 31 inches long. how long is the actual highway?
If y^8 = 4 and y^7 = 3/x, what is the value of y in terms of x? (A) 4x/3 (B) 3x/4 (C) 4/x (D) x/4 (E) 12/x