SheSooSmovee
SheSooSmovee SheSooSmovee
  • 16-04-2020
  • Mathematics
contestada

Jill bought 8 pounds of blueberries for $13.04. How much did
she pay per pound?​

Respuesta :

cmbyn
cmbyn cmbyn
  • 16-04-2020

Answer:

1.63

Step-by-step explanation:

bcuz 13.04 divided by 8 is 1.64

Answer Link

Otras preguntas

If the government saw that consumer confidence was low, what step can it take to shift the ad to the right?
Identify whether each scenario is a characteristic or an example of a stock or bond
What are we failing to see, according to c. wright mills, when we think of our personal problems as character flaws?
A student weighs out 0. 0422 g of magnesium metal. The magnesium metal is reacted with excess hydrochloric acid to produce hydrogen gas. A sample of hydrogen ga
The sensory neurons within the olfactory organ are stimulated by ________ in the air. proteins pressure dust water chemicals
What pressure will 14. 0 g of co exert in a 3. 5 l container at 75°c? a) 4. 1 atm b) 5. 0 atm c) 6. 4 atm d) 1. 1 atm
The reaction of charcoal (carbon) and oxygen is sped up by grinding the charcoal into a fine powder. This is an example of: Group of answer choices A. All of th
A fisherman's scale stretches 3. 2 cm when a 2. 6 kg fish hangs from it. part a what is the spring stiffness constant?
A large university has 24,000 students. A randomly selected sample of 750 students were surveyed and asked how far away they live from the university. Of those
How long should a person wash their hands for in order to help stop the spread of germs?.