wjk8alleelaica4
wjk8alleelaica4 wjk8alleelaica4
  • 02-08-2016
  • Mathematics
contestada

7 apples cost 4.55 dollars how much do 9 apples cost

Respuesta :

mpanderla95
mpanderla95 mpanderla95
  • 02-08-2016
To calculate how much 9 apples cost, you must multiply 9 to 4.55 and then divide by 7. This is done by setting up a proportion.
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following sentences containing a parenthetical expression is punctuated correctly? A) Mary, not Jack, was the best chess player at the school. B) M
What is the value of y? y = 30 y = 50 y = 110 y = 130
Which of the following has been a longer ruling dynasty in China A: Han B: Tang C: Ming D: Qing
who is the father of scientific management
Lucas is selling ribbons to raise money for the Juvenile Diabetes Research Foundation. His expenses include $23 for materials, plus $0.04 per ribbon. If Lucas c
On may 1st, jb hifi company completed a credit sale for $2900, the merchandise cost $1100. term of 2/10, n/90 and the account was paid in full at the end of dis
What number gives a result of −4 when 10 is subtracted from the quotient of the number and 4?
The cost for three packages of moving boxes is modeled by the system of equations below. let s represents the cost of each small box, m represents the cost of e
Active 2 3 4 5 6 7 8 9 10 The assembly line was a system through which items were mass-produced in a TIME REMAINING 07:20 flow
Which is the minimum or maximum value of the given function? A parabola declines through (negative 5, negative 2), (negative 3, negative 4) and rises through (n